сите категории

компанијата Вести

Ти си тука : Дома>Вести>компанијата Вести

Првите прецизни машини за преклопување на површината што се испорачуваат во 1 година во САД од YUHUAN CNC MACHINE TOL

Време: 2024-01-30 Посети: 13

Тоа е добра вест во јануари 2024 година, The Прецизна машина за мелење со двојна површина YHDM750A и двоен диск Машина за полирање на преклопување YH2M8436C беа испорачани од YUHUAN CNC MACHINE TOOL CO.,LTD.

Оваа линија за автоматизација со Robort одговара на машината за преклопување со двострано брусење со висока прецизност за да се отстрани дебелината и да се добие висока прецизност, а потоа се користи двојна преклопување диск машина за полирање за бојата и грубоста на површината.

Ова не е само за мелење и полирање на површината на ножот со нож, туку и за други работни парчиња, како што се прстени за држење/клипни прстени/стакло на телефонот/прилепувачки прстени/керамика/плоча на вентили итн.

Се надеваме дека овој голем производител на нож нож може да ги прими машините наскоро, се надеваме дека нашите машини ќе можат да произведуваат се повеќе и повеќе добри прецизни ценети производи за нашите клиенти.

YHDM750A Машина за мелење8436 主机 (1)